بررسی وضعیت آی پی آدرس کامپیوتر شما

توصیه های امنیتی 0 نظر

با توجه به تجارب چند ساله ما ، یکی از دلایل پذیرش نشدن سفارش های اینترنتی به وسیله کارت های اعتباری مسترکارت یا ویزاکارت ، وضعیت بلک لیست Black List بودن آی پی آدرس کامپیوتر ( IP address ) شما می باشد.

آی پی آدرس به طور خلاصه ، آدرسی چند رقمی متشکل از اعداد است که هر کامپیوتر به موقع اتصال به اینترنت دارد و در واقع وسیله شناسایی و تمایز کاربران اینترنت از یکدیگر است. هر سرویس دهنده اینترنت در کشور ما یا در سایر کشورها حدود (Range) شماره آی پی مختص به خود را داراست.

با توجه به اینکه با آی پی ایران به هیچ وجه توصیه نمیکنیم که خرید خود را با ویزاکارت یا مسترکارت انجام دهید پس از تغییر آی پی به کمک نرم افزار یا روش های دیگر، توصیه ما به شما قبل از انجام سفارشات این هست که از وضعیت بلک لیست (black List) بودن آی پی کامپیوتر خود مطلع شوید.

جهت انجام این کار، در ابتدا آی پی کامپیوتر خود را توسط این وب سایت مشاهده و پیدا کنید :

 

و جهت مطلع شدن از وضعیت بلک لیست بودن ، آدرس آی پی را در این وب سایت وارد کرده و چک کنید :

در صورتی که آی پی کامپیوتر شما در لیست سیاه (Black List) قرار دارد، حتماً سعی کنید آی پی کامپیوتر خود را مجدداً تغییر دهید و با آی پی جدید خرید خود را انجام دهید.

البته نکته مهمی هم که در برخی وب سایت ها مشاهده شده این است که در درگاه پرداخت آنها بیلینگ آدرس  (Billing Address) را با آی پی کامپیوتر شما مطابقت میدهند و در صورت یکسان نبودن و عدم هماهنگی خرید را رد یا Decline میکنند، بدین معنی که برای مثال اگر آی پی آدرس کامپیوتر شما مربوط به کشور انگلیس میباشد، حتماً بیلینگ آدرس  (Billing Address) شما هم باید در کشور انگلیس باشد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*